Sedasyon

Hastada uyku hali oluşturarak hastanın rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlamak için kullanılır. Bilinç açıktır, hastanın hatırlamaması sağlanır. Hastayı sedatize etmek hastanın korku ve endişelerini giderir. 

Pek çok hastaya lokal anestezi kullanılarak cerrahi işlemler yapılabilir uyutularak cerrahi müdahalenin farkında olmamayı isteyen hastalara sedasyon önerilir, cerrahi işlem süresince hasta hekimle kooperasyon içerisindedir. Bu bir genel anestezi degildir, hastane ya da ameliyathanede gerek olmadan diş hekimi muayenehanesinde uygulanabilir. 

Hasta, hekimden aldığı komutları yerine getirebilir. 

Hasta ile hekim arasında diyalog yaşanması mümkündür. 

Hekim hastaya ağzını açmasını söylediğinde, hasta bunu kolaylıkla yapar. Hasta, operasyon sonrası ilaçların etkisi ile ağızda yapılan tedavi işlemini, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri, vb. hatırlamayacağından psikolojik travmaya da maruz kalmaz. 

Bu durum, hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisi ve cerrahi işlemlere gelişini kolaylaştıracaktır.

Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. İşlem bittikten yarım saat sonra hasta evine gidebilecek duruma gelir Araba kullanmaması, efor ve dikkat gerektiren işlerden uzak durması ve dinlenmesi tavsiye edilir.

Farkımız?

Klinik 32, inovatif bir kliniktir. Yüklendiği bu ayrıksı misyonun bilincinde olan Klinik 32, bilimsel çalışmalarına aralıksız devam ederek, nitelikli hizmetlerini sosyal projeler ve programlar ile birleştirerek sektöre değer katmaya devam etmektedir. Sektörün önde gelen markaları ile çeşitli projelerde kapsamlı iş birlikleri yapmaktadır ve bu firmalara danışmanlık sunmaktadır.